Manken & Model & Oyuncu Olmak İster misiniz? 

Mankenlik & Modellik

Anatolia Cast Ajans oyunculuk ajansı olmanın yanında mankenlik ajansı olarak da gerek manken adaylarının, gerekse manken arayan firmaların hizmetindedir. Mankenlik başvurusu yapmak için halk arasında yaygın bir inanış olan belirli fiziksel özelliklere sahip olma şartı yoktur, Her yaştan ve her kesimden kişileri mankenlik ajansımıza bekliyoruz.  Her ne kadar manken arayan firmalar çeşitli projelerde rol vermek üzere belirli fiziksel özellikler arasalar da her beden ve boydan mankenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Modellik ve mankenlik bir çok sektörde ihtiyaç duyulan bir meslek olmasına rağmen hemen her zaman foto model veya manken denildiğinde giyim sektörü akla gelmektedir. Giyim sektörünün katalog çekimleri için tercih ettiği manken ölçülerinde yelpaze genişlemiştir. Önceleri katalog çekimleri için ideal vücut ölçüleri tek tercih sebebi iken son zamanlarda farklı beden ölçülerine sahip mankenlere de yer verilir olmuştur. Çünkü değişen hayat şartlarından dolayı toplumda fazla kilolu insanların oranı ciddi şekilde artmış ve insanlarımız bir türlü başa çıkılamayan kilo sorunuyla yaşamaya alışmak zorunda kalmıştır. Öte yandan estetik görünmek çağlar boyunca insanın vazgeçmediği bir konu olduğundan moda tasarımcıları bu durumu dikkate alarak kilolu insanları olabildiği kadar zayıf gösteren kıyafetler tasarlamaya başladılar. Bunun sonucu olarak da katalog çekimleri için sadece ideal hatlara sahip mankenler değil, her beden yapısına sahip mankenler rol alabilmektedir.

Çocuk Manken Başvurusu
Çocuk mankenlik veya foto modellik günümüzde çok popüler olmuş durumdadır. Özellikle çocuk kıyafetlerinde yaşanan renk çeşitliliği ve moda bu sektöre hizmet veren firmalarda daha fazla manken ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Anatolia mankenlik ajansı olarak her yaş grubundan kız ve erkek manken ve model adayları arıyoruz. Binlerce giyim markası her yıl oluşturduğu yeni kreasyonlar için katalog çekimleri yapmakta, bunun için de yeni yüzlere ihtiyaç duymaktadır. Her yaşa özel tasarlanan kıyafetleri tanıtacak ve katalog çekimlerinde foto model olarak çalışabilecek çocuk manken veya modellere uygun bir proje her zaman bulunmaktadır. Bebek veya çocuk mankenlik ajansı başvuruları için standart beden ölçüleri bulunmadığı için ortalama boy veya kiloya sahip, yüzünde vaya vücudunda belirgin iz ya da kusur bulunmayan her çocuk başvuru yapabilmektedir.

Vücut ölçüleriniz ne olursa olsun mankenlik yapabilirsiniz.

Bir Mankende Aranan Özellikler

Firmaların ürün katalogları için gereken mankenler ya da foto modeller mankenlik ajansı bünyesinden karşılanır. Manken olmak için belirli vücut ölçülerine sahip olmanız şarttır. Ancak ideal vücut ölçüleri mankenlik için her zaman yeterli olmadığı gibi, beden ölçüleri ideal değilse mankenlik yapamayacağı anlamına gelmez. Çünkü yüz mankenliği de ürün reklamlarında çoğu zaman tercih edilen bir durumdur. Bunun yanı sıra katalog çekimlerinin dışında farklı projelerde her vücut yapısına sahip ve farklı yüzlere her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle mankenlik başvurusu yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Size uygun bir proje mutlaka bulunacaktır.

İdeal Ölçüler

Güler Yüz

Pozitif Olmak

Kareografilere Uyum

Eğitim

Sportif Olmak

Web Tasarım: Sitenhazir